Jak będzie wyglądać przyszłość smartfonów?

Od narodzin science fiction w XIX wieku ludzie chętnie przewidzieli, co

 

przyniesie przyszłość technologii. Chociaż niektóre prognozy sprzed kilkudziesięciu lat mogą wydawać się dość śmieszne, teraz jednak udało im się uzyskać wiele dobrych rzeczy. Podczas gdy koncepcje przewidywania przyszłości z lat 60. mogą brzmieć znajomo, sprzęt wciąż wydaje się tkwić w minionej epoce. Jedną z rzeczy,których ten film wideo nie przewidział, była rewolucyjna koncepcja Apple, polegająca na tworzeniu stylowych gadżetów.Dzięki nowoczesnym komputerom i programowi Photoshop przyszłym entuzjastom łatwiej jest zaoferować swoją wizję nadchodzącego krajobrazu technologicznego – a także łatwiej

 

jest im sprawić, by ich kreacje stały się bardziej przekonujące. Być może te koncepcje będą wydawać się zabawne w ciągu kilku dziesięcioleci, ale na chwilę dają nam wgląd w niektóre rzeczy, których moglibyśmy się spodziewać w naszych telefonach komórkowych w nadchodzących latach.

 

Ekrany typu FLEX

Na horyzoncie pojawia się jeden technologiczny skok kwantowy: elastyczne ekrany, technologia, która sprawdziła się w laboratoriach producentów i jest teraz gotowa na rynek konsumencki. Będziesz w stanie owijać, składać, zginać, przekształcać i przekształcać kształt swojego telefonu w dowolną formę. Wyobraź sobie: będziesz w stanie przekształcić swój smartfon z zegarka na tablet dotykowy z klawiaturą QWERTY, a następnie złożyć go z powrotem, aby umieścić go w kieszeni. Brzmi fantastycznie, aby było prawdziwe? Elastyczne wyświetlacze są prawdziwe i są dostępne! Smartfony z ekranami dotykowymi zmieniają się wkrótce w sklepy blisko Ciebie.

HOLOGRAMY

Augmented Reality zwiększa percepcję otaczającego nas świata dzięki inteligentnemu wykorzystaniu sztucznych wrażeń zmysłowych, takich jak GPS, dźwięk i grafika. Mówiąc najprościej, korzystając z aparatu ze smartfona, będziesz mógł uzyskać znacznie więcej informacji o swoim otoczeniu za pomocą interaktywnej nakładki wyświetlanej na ekranie telefonu lub, aby zrobić o krok dalej, od holograficznych projekcji, które odsłonią się z przodu ciebie. Możesz odkryć najbliższe kawiarnie, restauracje, informacje na temat budynków wokół ciebie, a także, gdzie można znaleźć najbliższy autobus, metro lub taksówkę. Przyszłość już tu jest!

Te cuda to tylko wierzchołek góry lodowej. Wszystkie rodzaje magii zostaną zastosowane do twojego przyszłego smartfona, abyś mógł poczuć, wąchać i powiększać otoczenie w sposób, jakiego nigdy wcześniej nie robiłbyś. Przyszłość jest jasna i pełna magicznych cudów technologicznych.

 

LEPSZA ŻYWOTNOŚĆ BATERII

Nowo wprowadzone ulepszenia w technologii litowo-jonowej oznaczają, że niedługo minie ponad tydzień bez konieczności ładowania naszych głodnych smartfonów – a kiedy będziemy musieli je ładować, zajmie to tylko kilka minut. Smartfony przyszłości sprawią, że zapomnimy o czasach, w których musieliśmy mieć dwie ładowarki, zarówno w domu, jak i w biurze, a niektórzy z nas nosili ze sobą zestaw baterii. Niektóre odkrycia dotyczą użycia grafitu w procesie produkcji baterii, a odkrycie to ma na celu poprawę obecnych akumulatorów litowo-jonowych. Inne badania są przeprowadzane na całym świecie i obiecują zrewolucjonizować sposób, w jaki wchodzimy w interakcje z naszymi gadżetami.

 

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *